سازندگان بازی
بخش سرگرمی‌های کامپیوتری سونی ( Sony Computer Entertainment)
با ارزش‌ترین کمپانی بازی‌سازی دنیا، بخش سرگرمی‌های کامپیوتری سونی است. بخش سرگرمی‌های سونی را می‌توان حاصل درگیری ناگهانی سونی و نینتندو دانست.
مشاهده کامل
استودیوهای مایکروسافت (Microsoft Studios)
غول نرم‌افزاری دنیا در سال ۲۰۰۲ میلادی تصمیم گرفت تا به طور جدی پا به بازار کنسول‌های بازی بگذارد. بازاری که در هر دوره قربانیانی می‌گرفت و شرکت‌هایی تا مرز نابودی پیش می‌رفتند.
مشاهده کامل
نینتندو (Nintendo)
نینتندو را می‌توان قدیمی‌ترین و با تجربه‌ترین بازیگر صنعت گیم دنیا با سابقه‌ای ۱۲۵ ساله توصیف کرد. البته اوایل کار نینتندو هیچ بازی ویدیویی وجود نداشته، اما این کمپانی در زمینه‌ی سرگرمی فعالیت داشته و می‌توان از آن به عنوان آغازگر صنعت سرگرمی‌های ویدیویی یاد کرد. نینتندو در سال ۱۸۸۹ در کیوتو ژاپن تاسیس شد و هنوز ه ...
مشاهده کامل
سگا (Sega)
سگا، زمانی یکی از قطب‌های ساخت کنسول‌های بازی بود، اما درست زمانی که فکر می‌کرد تنها رقیبش نینتندو باشد، سونی با پلی‌استیشن وارد شد و به رقیبی سرسخت برای هر دو شرکت بدل شد. سگا از دور رقابت‌های کنسولی خارج شد اما با این حال، هنوز هم که هنوزه یکی از شرکت‌های تاثیرگذار و مهم صنعت بازی‌سازی محسوب می‌شود.
مشاهده کامل
اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)
ناشرین و تولیدکنندگان بازی‌های مولتی میلیونی Call of Duty و Warcraft، از موفق‌ترین فعالان صنعت بازی‌سازی دنیا هستند که نقش بسزایی در رونق هر ساله‌ی بازی‌های ویدیویی ایفا می‌کنند. 
مشاهده کامل
نمکو باندای (Namco Bandai)
سازندگان سری بازی‌های مبارزه‌ای Tekken برای اهالی گیم غریبه نیستند. این شرکت ژاپنی در سال ۱۹۵۵ در توکیو تاسیس شد. در اصل، این کمپانی زیر شاخه‌ای از شرکتی بزرگتر به نام شرکت دارایی باندای نمکو است که علاوه بر فعالیت در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی، در زمینه‌ی ساخت انیمه، اسباب بازی و پارک‌های تفریحی نیز جزو تاثیرگذارتری ...
مشاهده کامل
الکترونیک آرتز (Electronic Arts)
Need for Speed، Battlefield،Command & Conquer، Medal of Honor و بازی ورزشی مطرح FIFA، همگی متعلق به شرکت بزرگ بازی‌سازی الکترونیک آرتز است. از این شرکت می‌توان به عنوان مشهورترین کمپانی تولیدکننده‌ی بازی‌های ویدیویی در سراسر دنیا نام برد چرا که اکثر مجموعه‌ بازی‌های بزرگ و پرفروش دنیا توسط این کمپانی آمریکایی تولید ...
مشاهده کامل
کونامی (Konami)
شرکت ژاپنی کونامی که در سال ۱۹۶۹ میلادی در شهر توکیو تاسیس شد، در رتبه‌ی هشتم ارزشمندترین توسعه‌دهندگان و ناشران بازی‌های ویدیویی در دنیا قرار دارد.
مشاهده کامل
یوبی‌سافت (Ubisoft)
کمپانی فرانسوی یوبی‌سافت در سال ۱۹۸۶ تاسیس شد و در حال حاضر با داشتن ۲۹ استودیو در ۲۶ کشور دنیا و بیش از ۹۲۰۰ کارمند، در مقام سوم بزرگ‌ترین ناشران بازی‌های ویدیویی قرار گرفته است. با اینکه مقر اصلی شرکت در کشور فرانسه قرار دارد، اما بزرگ‌ترین استودیو این کمپانی در تورنتوی کانادا با ۲۱۰۰ نفر کارمند واقع شده است.
مشاهده کامل
اسکوئر انیکس (Square Enix)
هر گاه نامی از شرکت اسکوئر انیکس می‌آید، طرفداران پر و پا قرص بازی‌های نقش آفرینی نام بازی Final Fantasy را به زبان می‌آورند. اسکوئر انیکس یکی از غول‌های بازی‌سازی کشور ژاپن است که از ترکیب دو شرکت اسکوئر و انیکس در سال ۲۰۰۳ پدید آمد.
مشاهده کامل